Z życia szkoły

ZDOLNI CHEMICY !!!


Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej pierwsze w byłym województwie ciechanowskim

 

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie uzyskali najlepszy wynik maturalny           z chemii (47,3%) w 2016 roku wśród szkół ciechanowskiej delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty. Uczniowie pod opieką nauczyciela Marty Liszewskiej uzyskali tak dobrą lokatę dzięki systematycznej pracy, wspólnemu zaangażowaniu i wysiłkowi podczas zajęć lekcyjnych, a także samodzielnej pracy w domu. Jednocześnie średni wynik z egzaminu maturalnego z chemii uzyskany w powiecie żuromińskim (45,7%) lokuje się na trzecim miejscu wśród wyników powiatów województwa mazowieckiego. Wyprzedziły nas tylko Miasto Stołeczne Warszawa (46,7%) i powiat zwoleński (55,9%). Zatem ciężka praca uczniów oraz wsparcie i zaangażowanie nauczyciela gwarantuje sukces maturalny także w małej szkole, jaką jest żuromińskie liceum.

Średnie wyniki procentowe z egzaminu maturalnego z chemii 2016 r. w powiatach byłego
województwa ciechanowskiego

powiat

średni wynik %

żuromiński

45,7

ciechanowski

43,0

makowski

33,7

mławski

34,6

nowodworski

33,2

płoński

33,6

przasnyski

42,1

pułtuski

21,1

 

Średnie wyniki procentowe z egzaminu maturalnego z chemii 2016 r. w sąsiednich powiatach

powiat

średni wynik %

żuromiński

45,7

ciechanowski

43,0

Miasto Płock

37,3

płocki

21,7

mławski

34,6

sierpecki

30,1

działdowski

29,0PEACE 2016


Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w projekcie PEACE (People's Enthusiasm Acting for Cultural Education) organizowanym przez komitet lokalny AIESEC Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Najważniejszymi celami projektu są:

  • szerzenie tolerancji
  • przełamywanie stereotypów
  • zachęcanie do poznawania świata
  • zachęcanie do nauki języków obcych
  • kreowanie dobrego wizerunku Polski w świecie oraz innych krajów w Polsce
  • promowanie idei współpracy międzynarodowej

W dniach 18 – 23 września 2016r. szkoła gościła troje wolontariuszy:

Yatender Singh – Indie

Raluca Nica- Rumunia

Jheovany Are Gallaga- Meksyk

Yatender, Raluca i Are przeprowadzili w naszej szkole szereg zajęć w języku angielskim, poświęconym swoim krajom, kulturom i tradycjom. Nie zabrakło rozmów na wszelkie tematy, gier, zabaw i quizów. Na naszych gości czekało również wiele atrakcji – tych przewidzianych w oficjalnym programie i tych przygotowanych przez ich opiekunów. Wolontariusze gościli w domach państwa Kaczmarczyków, Adama Cieślaka z klasy II a i Konrada Bieranowskiego z klasy III d. Po południu brali udział w przygotowanym dla nich programie poznawania naszego regionu. W trakcie wycieczek, w towarzystwie uczniów i nauczycieli języka angielskiego, nasi goście poznali nasze miasto oraz zwiedzili Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Wspólnie wybraliśmy się na wycieczkę rowerową do Konopat i spływ kajakowy rzeką Wel. Yatender, Raluca i Are mieli również okazję uczestniczyć w lekcji nauki poloneza. W czwartek dziennikarka lokalnej gazety przeprowadziła wywiad z uczestnikami projektu PEACE ( link do artykułu). Ostatniego dnia pobytu w naszej szkole, wzięli udział w obchodach Europejskiego Dnia Języków Obcych (link do nagrania z uroczystości.

 Był to tydzień pełen niezwykłych wydarzeń i pozytywnych emocji.
>>Galeria zdjęć<<


Wycieczka III B Escape Game Warszawa

Wycieczka III B Escape Game Warszawa